marți, 8 septembrie 2009

Baicu a retrogradat in Serie C

Echipa Cittadella Padova, la care evolueaza atacantul roman Mihai Baicu, a retrogradat, duminica, in Serie C1. Cittadella Padova, cu Baicu titular, a terminat la egalitate, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa Siena, in etapa a XXXVI-a din Serie B. Baicu a fost inlocuit, in minutul 63, cu De Gasperi. Fundasul roman Daniel Prodan a evoluat toate cele 90 de minute ale partidei pe care formatia sa, Messina, a pierdut-o, in deplasare, cu scorul de 1-3, in fata echipei Bari. Genoa, cu fundasul roman Valentin Nastase titular, a fost invinsa, in deplasare, cu scorul de 1-0, de echipa Empoli. Nastase, care a primit un cartonas galben, a jucat tot meciul, Adrian Mihalcea a intrat pe teren in minutul 67, in locul lui Stroppa, Paul Codrea l-a inlocuit, in minutul 70, pe Boisfer, in timp ce Marius Sava nu a fost folosit nici un minut.